Το Τμήμα Ψυχολογίας της Σχολής Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Επιστημών και η Μονάδα Υποστήριξης Φοιτητών Ευπαθών Ομάδων του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας συνδιοργανώνουν στο πλαίσιο της συνεργασίας τους την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 11:00, διαδικτυακό στρογγυλό τραπέζι, με τίτλο : «Σύγχρονες αντιλήψεις για τις αιτίες και την αντιμετώπιση των εξαρτήσεων. Η σημασία της αυτοβοήθειας/αλληλοβοήθειας».
Το θέμα του τραπεζιού θα συζητήσουν ο Δρ. Ψυχολογίας, Αναπληρωτής Επιστημονικός Υπεύθυνος του Προγράμματος Προαγωγής Αυτοβοήθειας κ. Σωτήρης Λαϊνάς καθώς και ο Ψυχολόγος, MSc, Υπεύθυνος του Προγράμματος Προαγωγής Αυτοβοήθειας Θεσσαλονίκης, κ. Μανώλης Χαλεπούδης.
Δείτε το πρόγραμμα της εκδήλωσης εδώ.
Οι ενδιαφερόμενοι δύνανται να παρακολουθήσουν τις εργασίες του Στρογγυλού Τραπεζιού, χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο : https://zoom.us/j/93649974370
![](https://myfeo.uowm.gr/wp-content/uploads/2022/11/Στρογγυλό-τραπέζι_εξαρτήσεις_αυτοβοήθεια_αφίσα_ομιλητές-724x1024.png)