Η λειτουργία της ΜΥΦΕΟ τον Αύγουστο
Θα θέλαμε να ενημερώσουμε την ακαδημαϊκή κοινότητα του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, ότι η Μονάδα Υποστήριξης Φοιτητών Ευπαθών Ομάδων (ΜΥΦΕΟ) θα λειτουργήσει ως εξής για τον μήνα Αύγουστο 2024:
ΠερισσότεραΘα θέλαμε να ενημερώσουμε την ακαδημαϊκή κοινότητα του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, ότι η Μονάδα Υποστήριξης Φοιτητών Ευπαθών Ομάδων (ΜΥΦΕΟ) θα λειτουργήσει ως εξής για τον μήνα Αύγουστο 2024:
Περισσότερα
Η Μονάδα Υποστήριξης Φοιτητών Ευπαθών Ομάδων (ΜΥΦΕΟ) προετοίμασε και δημοσιεύει το δέκατο-τέταρτο ενημερωτικό δελτίο (newsletter) παρουσιάζοντας τις δράσεις που υλοποίησε στο χρονικό διάστημα Ιανουάριος-Ιούλιος 2024. Το ενημερωτικό δελτίο έχει ως στόχο να προωθήσει τη διάχυση των δράσεων της Μονάδας, να παρουσιάσει μία αποτίμησή τους καθώς και να ενημερώσει το ανθρώπινο δυναμικό του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (ΠΔΜ) για τις νέες προγραμματισμένες δράσεις, οι οποίες θα υλοποιηθούν προσεχώς. Παράλληλα, στο δέκατο-τέταρτο ενημερωτικό δελτίο της ΜΥΦΕΟ βρίσκει κανείς και άλλες θεματικές ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης σε ζητήματα που αφορούν τα μέλη της ακαδημαϊκής κοινότητας του Ιδρύματος.
ΠερισσότεραΗ Δομή Ψυχολογικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης της ΜΥΦΕΟ διενεργεί σύντομη έρευνα με σκοπό την αξιολόγηση και τη βελτιστοποίηση των προσφερόμενων υπηρεσιών της .
ΠερισσότεραΣτο πλαίσιο λειτουργίας της Δομής Ψυχολογικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (ΔΟ.ΨΥ.Σ.Υ.) της Μονάδας Υποστήριξης Φοιτητών Ευπαθών Ομάδων (ΜΥΦΕΟ) του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (Π.Δ.Μ.), η οποία χρηματοδοτείται από το Έργο «Ψυχολογική και Συμβουλευτική Υποστήριξη Ανθρώπινου Δυναμικού ΠΔΜ (κωδ. rescom: 81081)», ανακοινώνουμε την διοργάνωση νέας κινηματογραφικής προβολής στην πόλη της Κοζάνης.
ΠερισσότεραΣτο πλαίσιο λειτουργίας της Δομής Ψυχολογικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (ΔΟ.ΨΥ.Σ.Υ.) της Μονάδας Υποστήριξης Φοιτητών Ευπαθών Ομάδων (ΜΥΦΕΟ) του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (Π.Δ.Μ.), η οποία χρηματοδοτείται από το Έργο «Ψυχολογική και Συμβουλευτική Υποστήριξη Ανθρώπινου Δυναμικού ΠΔΜ (κωδ. rescom: 81081)», ανακοινώνουμε την διοργάνωση μιας νέας συνάντησης της «Λέσχης Βιβλίου».
ΠερισσότεραΣτο πλαίσιο λειτουργίας της Δομής Ψυχολογικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (ΔΟ.ΨΥ.Σ.Υ.) της Μονάδας Υποστήριξης Φοιτητών Ευπαθών Ομάδων (ΜΥΦΕΟ) του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (Π.Δ.Μ.), η οποία χρηματοδοτείται από το Έργο «Ψυχολογική και Συμβουλευτική Υποστήριξη Ανθρώπινου Δυναμικού ΠΔΜ (κωδ. rescom: 81081)», ανακοινώνουμε την διοργάνωση νέας κινηματογραφικής προβολής στην πόλη της Κοζάνης.
ΠερισσότεραΔράση της Ομάδας της ΜΥΦΕΟ «Ιθάκες- Ταξίδια Ζωής»: Ομιλία από τη μητέρα ενός παιδιού που έπασχε από Λευχαιμία και Δειγματοληψία
ΠερισσότεραΑγαπητοί/ες φοιτητές/τριες,
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αποκαταστάθηκε η τεχνική βλάβη που αντιμετωπίζαμε τον τελευταίο καιρό. Μπορείτε, λοιπόν, και πάλι να μπαίνετε να κλείσετε ραντεβού στην ηλεκτρονική πλατφόρμα των ραντεβού της ΜΥΦΕΟ. Σας υπενθυμίζουμε, ωστόσο, ότι σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε κάποια δυσκολία στη διαδικασία, τα στοιχεία επικοινωνίας με τις Ψυχολόγους της Μονάδας, είναι τα ακόλουθα:
ΠερισσότεραΤη Δευτέρα 1 Απριλίου 2024, στο κεντρικό αμφιθέατρο της Σχολής Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (ΠΔΜ) στη Φλώρινα υλοποιήθηκε η Ημερίδα, που διοργάνωσε η Μονάδα Υποστήριξης Φοιτητών Ευπαθών Ομάδων (ΜΥΦΕΟ) του ΠΔΜ σε συνεργασία με τη Σχολή Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Επιστημών, τη Σχολή Γεωπονικών Επιστημών και τη Σχολή Καλών Τεχνών, με τίτλο «Συζητώντας για το άγχος: Οι μορφές και οι προεκτάσεις του στη σύγχρονη εποχή».
ΠερισσότεραΣτο πλαίσιο λειτουργίας της Δομής Ψυχολογικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (ΔΟ.ΨΥ.Σ.Υ.) της Μονάδας Υποστήριξης Φοιτητών Ευπαθών Ομάδων (ΜΥΦΕΟ) του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (Π.Δ.Μ.), η οποία χρηματοδοτείται από το Έργο «Ψυχολογική και Συμβουλευτική Υποστήριξη Ανθρώπινου Δυναμικού ΠΔΜ (κωδ. rescom: 81081)», ανακοινώνουμε την διοργάνωση μιας νέας συνάντησης της «Λέσχης Βιβλίου».
Περισσότερα